Evde Hasta Bakım Birimi


Hastanemizde Bayrampaşa Belediyesi ve Kızılay’ın da desteği ile yeni ve mükemmel bir projeyi daha Bayrampaşalıların hizmetine sunmuş bulunuyoruz.

Türkiyede bir ilk olmak üzere Bayrampaşa Devlet Hastanesi bünyesinde ‘evde sağlık hizmetleri’  birimi kurulmuş olup, Bayrampaşa Belediye Başkanlığının bu hizmet için hediye ettiği bir hizmet aracı ile birlikte 1 uzman doktor, 1 hemşire, 1 sağlık memuru ve1 şoförden oluşan ekiple mesai saatlerinde acil, özürlü yada normal hastalar dışındaki hastaneye gelme yada ulaşma imkanı bulamayan yatalak ve bakıma muhtaç hastaların evlerinde her türlü sağlık hizmetinin verilmesini gaye edinmiştir. Bu konuyla ilgili olarak Bayrampaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Fahrettin ÖZKAN’ın önderliğinde hastanemizde yapılan Toplantıya, Bayrampaşa Sağlık Grup Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Bayrampaşa Belediye Sağlık İşleri Müdürü, Bayrampaşa Fizik Tedavi merkezi yetkilileri, İlçe Müftüsü, Mahalle muhtarları, Kızılay Başkanı ve bazı sivil toplum örgütleriyle basın yetkilileri katıldılar. Devrim niteliğindeki bu hizmet hakkında toplantıda; Bayrampaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Fahrettin ÖZKAN “Hastaları öncelikle evinde ziyaret edeceğiz. Acil olan ve özürlülere değil, Yatalak, bakıma muhtaç, hastaneye gelemeyen ve kimsesizleri evinde ziyaret ederek, sigortası olup olmadığına bakılmadan ücretsiz muayene ve her türlü sağlık hizmetini ayağına götüreceğiz.”  diye konuştu.

 

Kızılay Bayrampaşa Şube Başkanı Ecz. Ali Murat DUMAN yaptığı konuşmasında, “Bizler Bayrampaşamız’da sadece yaşlı ve düşkün olduğu için sağlık hizmeti alamadığından ötürü zorda kalmış ve bakımzsızlıktan acı çeken tüm vatandaşlarımıza ulaşmak ve onlara şefkat elimizi uzatabilmenin sevinci içerisindeyiz. Bayrampaşada hizmet verilecek, hastaneye gelemeyecek durumda olan yaşlı ve düşkün insanlarımıza ister zengin olsun, ister fakir olsun herhangi bir şart koşmadan. Onları evlerinde ziyaret edeceğiz ve moral vereceğiz. Tüm bunları 657 sayılı devlet memuru mantığından çıkarıp bir medeniyet anlayışına çeviren bakanlığımıza teşekkürü bir borç biliriz. Çünkü bizim kökümüz ve kültürümüz bu. Dil, din siyasi görüş ayrımı yapmadan, herkesi bağrımıza basacağız” diye konuştu.

 

Bu konuda ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımız mahallelerinde bulunan muhtarlıklardan ya da Bayrampaşa Devlet Hastanesi Evde Bakım Birimi İrtibat 0212 467 70 73 nolu telefonundan detaylı bilgi alabilirler.